RYCZĄCE DWUDZIESTKI - koncert z okazji 40-lecia zespołu!

W oczekiwaniu na festiwal "Szanty we Wrocławiu 2024" zapraszamy na spotkanie z jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny szantowej.

12 grudnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zaśpiewają dla nas RYCZĄCE DWUDZIESTKI, które w tym roku obchodzą swoje 40. urodziny!

RYCZĄCE DWUDZIESTKI, to aktualnie tradycyjny męski SEKSTET, który jako instrumentalno-wokalny KWINTET, zaprasza wszystkich na wspólny rejs przez rozbujane wody piosenki żeglarskiej.

Spotkanie z zespołem zawsze obfituje w muzyczne wrażenia estetyczne i gwarantuje wszystkim radosną pracę rękoma przy rytmicznych szantach - morskich pieśniach pracy. Nie zabraknie romantycznych ballad jak i energetycznych piosenek autorskich - wszystko w nurcie folk i opakowane marzeniami o dalekich podróżach po kres horyzontu.

Zespół od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i nawet Słowacja „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Few Days”, czy „Jasnowłosa”, to piosenki, które powinny być wystarczającą zachętą do rozśpiewanego spotkania.

 • 12.12.23, godz. 19.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
  Szanty w Starym Klasztorze
  RYCZĄCE DWUDZIESTKI
  miejsca siedzące: 75 zł - I pula
  miejsca stojące: 50 zł - I pula


PIRACKO - SZANTOWE HALLOWEEN w Starym Klasztorze!

"Hej ho! Na umrzyka skrzyni! I butelka rumu!" - ten refren starej szanty będzie hasłem przewodnim PIRACKO - SZANTOWEGO HALLOWEEN 2023!

27.10, w ostatni piątek października, w Sali Witrażowej Starego Klasztoru zagrają dwa najbardziej pirackie zespoły wrocławskiej sceny szantowej - ZA HORYZONTEM oraz W STRONĘ PORTU.

Dla miłośników piracko- szantowych klimatów z dreszczykiem halloweenowej grozy, ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Halloweenowo - pirackie przebrania mile widziane! Na przebierańców czekać będą ulgowe bilety oraz liczne konkursy na scenie. Najlepsze kreacje wezmą udział w finałowej rywalizacji o tytuł "Umarlaka Roku" w kategorii męskiej i żeńskiej. Upiornym wodzirejem halloweenowej nocy będzie niezastąpiony Dariusz "Macoch" Raczycki.

Na barze Sali Witrażowej, oprócz Krwawej Mary, królować będą specjalne halloweenowe drinki oparte na rumie.

A dalej, zgodnie ze słowami szanty "... resztę czas uczyni i butelka rumu!"

 • 27.10.23, godz. 19.30, Stary Klasztor - Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
  Piracko - Szantowe Halloween
  ZA HORYZONTEM
  W STRONĘ PORTU
  miejsca stojące/tańczące: 45 zł - I pula
  miejsca siedzące: 65 zł - I pula
 • Bilety ulgowe dla przebranych w halloweenowo - pirackim stylu:
  miejsca stojące/tańczące: 30 zł - I pula
  miejsca siedzące: 50 zł - I pula

  Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl,
  rezerwacje: bilety@o2.pl


 

Ostatnia aktualizacja 16/10/2023