O Orkiestrze Dni Naszych...z samego źródła !!! Wstecz

ORKIESTRA DNI NASZYCH

Założenia "Orkiestry Dni Naszych" są proste: nie smucić w i tak wystarczająco smutnym świecie. Naszych koncertów nie gramy "za karę". Jest dla nas zaszczytem wspólna "jazda" z publicznością, wspólny śpiew i zabawa do ostatniej kropli potu.

W naszych piosenkach gdzieniegdzie słychać szantowe zaśpiewy, ale znawcy tematu nieźle by się uśmiali, gdybyśmy mówili o sobie "zespół szantowy". Co innego w warstwie tekstowej. Tam dominuje "wiatr i woda". Można więc powiedzieć o nas, że śpiewamy autorskie piosenki żeglarskie. Uważny słuchacz odkryje również elementy muzycznej tradycji ludowej. Ale mimo że często wykorzystujemy elementy irlandzkie, podlaskie, kaszubskie czy podhalańskie z pewnością jesteśmy zespołem folkowym sensu stricto. To że gramy we własnych aranżacjach utwory muzyki poważnej, to wcale nie oznacza, że jesteśmy zespołem klasycznym.

Prawda jak zwykle leży po środku.Łączenie wszystkich tych elemetów oraz nasz naturalny temperament określa styl "Orkiestry Dni Naszych", a oryginalny głos Iwonki jest tylko atutem. Gdyby ktoś uparł się, żeby scharakteryzować krótko naszą muzykę, to można by zaryzykować (choć z wielkim uproszczeniem) określenie "fol&roll". Tak nazywa się z resztą jedna z naszych płyt. Tych płyt jak dotąd nagraliśmy 4, a kaset jest 7. Wypadałoby również wspomnieć o różnego rodzaju nagrodach: od Grand Prix na Międzynarodowych festiwalach do nagród indywidualnych za twórczość (np im. Benedyktowicza czy "Aleksandra" Prezydenta Miasta Siedlce) . Nasze piosenki znajdowały się na czolowych miejscach list przebojów (np. "Muzyczna Jedynka" TVP I, RMF FM, Radio dla Ciebie itd.). Ale największym naszym sukcesem jest nasza publiczność (dorośli i dzieci), dla której co roku przemierzamy tysiące kilkoetrów.

Orkiestra Dni Naszych: Iwona Kobylińska-śpiew, Jerzy Kobyliński-gitara, śpiew,"stopa", Mariusz Andraszek-bas, Michał Jelonek-skrzypce.